Biegi górskie w Polsce i na świecie
  Wiadomosci Newsy
 

   12 kwietnia 2014 r. na trasie wyznaczonej w parku "Pod Dębami" odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. 
Biegi ukończyła rekordowa liczba zawodników: 174 zawodników z 30 klubów i 11 województwMedaliści Mistrzostwo Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów:
 

MŁODZICY - ur. w 1999-2000 -  1, 5 km - przewyższenie: +-80m 

 

 

1

57

ŚWIĄTEK Bartłomiej
Trener: Jacek Wojtarek

2000

Opoczno Sport Team

05:39

2

54

NOWAKOWSKI Dariusz

1999

MLUKS  Tarnów                  

05:43

3

52

ŁAWECKI Adrian

1999

Gimnazjum Nr 2 Wschowa

05:49

 

 

 

 

 

 

 

MŁODZICZKI - ur. w 1999-2000 -  1, 5 km - przewyższenie: +-80m 

 

1

150

WIKTOROWICZ Łucja
Trener: Jacek Wojtarek

1999

Opoczno Sport Team

06:49

2

68

KWAPISZ Karolina

2000

IKS "OLKUSZ" Olkusz

07:01

3

67

KOWALSKA Kinga

1999

KS Słoneczko Busko Zdrój

07:06

 

 

 

 

 

 

 

JUNIORZY MŁODSI - ur. 1997-98 - 4 km - przewyższenie +- 250 m 

 

1

82

KACZOR Mateusz
Trener:

1997

UKS Starówka Radom

14:38

2

126

ROGUSKI Michał

1997

MKS Pogoń Siedlce

14:41

3

81

BORKOWSKI Mateusz

1997

LKB RUDNIK

14:42

 

 

 

 

 

 

 

JUNIORKI MŁODSZE - ur. 1997-98 - 2,5 km - przewyższenie +- 150 m 

 

1

108

FILIPOWSKA Agnieszka
Trener: Sylweste Dudek

1997

LKB RUDNIK

10:27

2

110

DIAS Magdalena

1997

WKS Flota Gdynia

10:55

3

119

GÓRAK Paulina

1997

MLUKS  Tarnów                  

11:09

 

 

 

 

 

 

 

JUNIORZY - ur. 1995-96 - 4 km - przewyższenie +- 250 m 

 

1

138

BŁASZCZYK Patryk
Trener: Henryk Michalski

1996

LKS Jantar Ustka

13:52

2

135

SATOR Damian

1996

KS Słoneczko Busko Zdrój

14:25

3

127

JAŹWIECKI Stanisław

1995

KB Krościenko Wyżne

14:34

 

 

 

 

 

 

 

JUNIORKI - ur. 1995-96 - 2,5 km - przewyższenie +- 150 m 

 

1

164

PYZIK Weronika
Trenjer: Mieczysław Jamroz

1996

LKS "Znicz" w Biłgoraj

10:42

2

161

ZAJĄC Lidia

1996

LLKS Osowa Sień

11:25

3

163

CHRYCZYK Katarzyna

1995

ULKS Wodny Świat

11:31

 

Najlepsze kluby w klasyfikacji zespołowej:

1 MLUKS Tarnów w. MAŁ   45 pkt
2 Opoczno Sport Team - LDZ 37
3 MKS Halicz Ustrzyki Dolne - PDK 24
4 KB Krościenko Wyżne - PDK 24
5 MKS - STAL Nowa Dęba - PDK 21
6 LKB RUDNIK - SWK 20

 
Informację na temat Mistrzostw Polski przekazał Krzysztof Lachowski 
 
 

 
 






NEWS

28 lstopada 2011 w Nigerii odbyła się  7 edycja Obudu Mountain Race. Zawody zdominowali zawodnicy z Etiopii wśród kobiet wygrała 18 letnia Genat  Yalew, a wśród mężczyzn 22 letni Hunegnaw Mesfin



                                      

GANET YALEW                                              HUNEGNAW MESFIN

PODIUM OBUDU RACE 2011

W OPEN

1. Genet  Yalew   ETH          00:48:45
2. Ayelewu W. Yimer ETH   00:49:10
3. Margaret Wangari KEN 

M OPEN

1. Hunegnaw Mesfin   ETH  00:41:50
2. Atsedu Tsegay    ETH       00:42:12
3. Azmeraw Beke ETH      00:42:30

3 MISTRZOSTWA AFRYKI W BIEGACH GÓRSKICH

 
             

JANET DUNG                         GEOFREY KUSURO

INDYWIDUALNIE

W
1. Janet Dung NIG
2. Nancy Mathew NIG
3. Aderonke Olumudi NIG  

M
1. Geofrey Kusuro UGA
2. Ondara McDonald KEN
3. Thomas Ayeko UGA

TEAM M

1. UGA
2. ERI
3. NIG

    
  2011 Vertical Kilometer European Championship


5 listopada 2011 w hiszpańskim miasteczku Faenestrat odbył się drugi bieg zaliczny do Mistrzostw Europy Sky Running.
Wśród kobiet najlepsza okazała się hiszpanka Laura Orge z czasem 00:44:01 druga na mecie była jej rodaczka Ohiana Kortazar - 00:46:53, a trzecia dobiegła francuzka Corinne Favre - 00:47:08.
Najlepszym zawodnikiem zawodów został Urban Zemmer który czasem 00:35:43 poprawił rekord trasy, należący do hiszpana Agustina Roc'a (00:37:55), podobnie jak kolejni na mecie Nikola Golinelli - 00:36:50 oraz Marco De Gasperi 00:37:51.
W klasyfikacji łącznej mistrzostw Europy obejmującej dwa biegi triumfowali reprezentanci Hiszpani Ohiana Kortezar oraz Luis Hernado.


PEŁNE WYNIKI / RESULTS


KOŃCOWA KLASYFIKACJA MISTRZOSTW EUROPY





  
 
 
  GRAND PRIX WMRA WINNER ARLSAN & KRKOC


  




MISTRZOSTWA ŚWIATA WMRC KING & ENMAN





SKY RUNNER WORLD SERIES    HERNANDO & KORTAZAR

                                                















MISTRZOSTWA ŚWIATA W BIEGACH GÓRSKICH 11.09.2011 TIRANA (ALBANIA)
 
1 KING Max USA 2 ARSLAN Ahmet TUR 3 DEMATTEIS Martin ITA
1 ENMAN Kasie USA 2 RUKHLYADA Elena RUS 3 DUMERGUES Marie-Laure FRA
1 KARAGOZ Adem TUR 2 PADUA RODRIGUEZ Saul A. COL 3 ORAK Murat TUR
1 EINFALT Lea SLO 2 YILMAZ Cesminaz TUR 3 DRAGOMIR Denisa Ionela ROM
1 ITA 2 TUR 3 FRA 
1 ITA 2 CZE 3 GBR 
1 TUR 2 POL 3 ITA
1 TUR 2 ROM 3 SLO 
 
MISTRZOSTWA ŚWIATA WBIEGACH GÓRSKICH NA DŁUGIM DYSTANSIE  18.06.2011 PODBRODO (SŁOWENIA)
 
1 KOSOVELJ Mitja SLO 2 OWENS Thomas SCO 3 SIMPSON Robie SCO
1 MADDAMS Philippa ENG 2 ALEXANDER Karen IRL 3 FINES Helen ENG
1 SCO 2 SLO 3 ENG 
1 ENG 2 RUS 3 SCO
 
MISTRZOSTWA EUROPY W BIEGACH GÓRSKICH   10.07.2011 BURSA (TURCJA)
 
1 ARSLAN Ahmet TUR 2 ABATE Gabriele ITA 3 DEMATTEIS Bernard  ITA
1 STRÄHL Martina SUI 2 CONFORTOLA Antonella ITA 3 KRKOC Lucija SLO
1 KÖMÜR Nuri TUR 2 DAG Sönmez TUR 3 ORAK Murat TUR
1 DRAGOMIR Denisa Ionela ROM 2 CAN Yasemin TUR 3 EYTEMIS Sev ilay TUR 
1 ITA 2 TUR 3 FRA 
1 ITA 2 RUS 3 SUI 
1 TUR 2 CZE 3 ITA
1 TUR 2 ROM 3 AUT 
 
 
GRAND PRIX WMRA W BIEGACH GÓRSKICH 2011 (CYKL 6 BIEGÓW)
 
 
1 KRKOČ Lucija SLO   2 CONFORTOLA Antonella ITA 3 CLAYTON Emma ENG
1 ARSLAN Ahmet TUR 2 SCHNEIDER David SUI 3 DEMATTEIS Martin ITA
 
 
YOUTH CHALLENGE (DO17 LAT)  25.06.2011 GORENJA VAS (SŁOWENIA)
 
1 EINFALT Lea SLO 2 IVONINA Ekaterina RUS 3 STANONIK Katja SLO
1 MATUSZCZAK Rafal POL 2 GALIULLIN Konstantin RUS 3 ZYCHSKI Marcin 94 POL
1 RUS 2 SLO 3 TUR
1 POL 2 RUS 3 ITA
 
 
 
  38021 odwiedzającygość Copyright Marcin Rygielski  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=