Biegi górskie w Polsce i na świecie
  Irena Pakosz

Na początku gratuluję zdobycia złotego medalu, który to już Twój medal w  MŚ weteranów w biegach górskich ?

Dziękuje ! Jest to mój drugi złoty, a trzeci w ogóle pierwszy  był srebrny który wywalczyłam we Włoszech w 2004 roku, drugi już złoty zdobyłam na MŚ w Szwajcarii w 2006 no i trzeci wczoraj.

Czyli wszystkie medale zdobyłaś w stylu alpejskim, z tego wynika że wolisz tę odmianę biegów górskich ?

Tak, podbieganie pod górę bardziej mi odpowiada.

Od kiedy startujesz w  biegach górskich ?

Zaczęłam od biegu na górę Ślężę w 2000 roku, jednak wcześniej startowałam w zawodach lekkoatletycznych ( bieżnia 10 km )  oraz w biegach ulicznych

Jak wyglądały Twoje przygotowania do Mistrzostw Świata w Dolni Moravie ?

Przez 6 tygodni mieszkałam oraz trenowałam w Alpach na wysokości ponad 1500 m ,bardzo mi to pomogło w odniesieniu tego sukcesu.

Czy przed MŚ startowałaś w innych  zawodach ?

Tak,  przed wyjazdem  w Alpy wystartowałam w MP w Międzygórzu gdzie zdobyłam brązowy medal, a przed tygodniem wystartowałam w Kitzbuchel (Austria) w zawodach zaliczanych do Pucharu Alp, gdzie zajęłam drugie miejsce za Czeszką  Ivą Melesovą.

Niebawem Mistrzostwa Świata seniorów, które dobędą się w Szwajcarii, czy wybierasz się na te zawody ?

Nie, po ostatnich przykrych doświadczeniach jakie zastaliśmy właśnie w Szwajcarii

(chodziło głownie o warunki pobytu) nie chcę tam startować. Z tego co wiem na zawody wybierają się dwie dziewczyny Mariola Konowalska i Karolina Pilarska.

Dziękuje za rozmowę i życzę kolejnych sukcesów sportowych.