Biegi górskie w Polsce i na świecie
  LUTY-GRUDZIEŃ 2009

CZWARTA EDYCJA GP ORAZ X BIEG PO SCHODACH  GÓRZNA    26 WRZEŚNIA  2009

W sobotę 26 wrzesnia o godzinie 10.30 w Górznie odbyła się  4 edycja  Grand Prix w biegach po schodach a zarazem runda finałowa tych rozgrywek , gdzie zawodnicy mieli do pokonania bieg po schodach ul. Bożogrobców, oraz II etap -  schody do Ośrodka „Wilga” (razem 282 stopnie) , najlepszy wśród mężczyzn okazał się Krzysztof Górski z Górzna drugie miejsce w zawodach zajął Piotr Żebrowski z Wejherowa wygrywając pierwszą edycję GP po schodach 2009 , a trzeci był Adam Rozwadowski z Koziar. Wśród kobiet najlepsza w X biegu po schodach Górzna została Krystyna Gwiazdowska z Kurzętnika, drugie miejsce zajęła Aneta Murawska z Górzna, a trzecia była Joanna Bętkowska z Gołkowa.

TRZECIA EDYCJA GP PO SCHODACH  WEJHEROWO 13 CZERWCA 2009

Piotr Suchenia

W sobotę 13 czerwca na Kalwarii Wejherowskiej odbyła się  3 edycja  Grand Prix w biegach po schodach  , gdzie zawodnicy mieli do pokonania dwukrotnie 320 metrowy dystans schody plus podbiegi , najlepszy wśród mężczyzn okazał się Piotr Suchenia z Viking Team Gdynia drugie miejsce w zawodach zajął Piotr Żebrowski z Wejherowa , który  wyraźnie odskoczył rywalom w klasyfikacji generalnej GP , a trzeci był Aleksander Borowski z LUKS Płowęż.

WYNIKI WSZYSTKICH EDYCJI GP ORAZ KLASYFIKACJA ŁĄCZNA

RELACJA Z IMPREZY M.LEWIŃSKIEGO ORAZ ZDJĘCIA

DRUGA EDYCJA GP PO SCHODACH TORUŃ - KASZCZOREK 17 MAJA 2009

Podium zawodów w Kaszczorku od lewej stoją A.Borowski, J.Bielecki i P.Żebrowski

W sobotę 17 maja na osiedlu Kaszczorek koło Torunia odbyła się  2 edycja  Grand Prix w biegach po schodach  , gdzie zawodnicy mieli do pokonania dwukrotnie 60 metrów dobiegu oraz 138 stopni  schodów , najlepszy wśród mężczyzn okazał się Jacek Bielecki z Torunia drugie miejsce w zawodach zajął Piotr Żebrowski z Wejherowa  , a trzeci był Aleksander Borowski z Wejherowa, a obecnie mieszkający w Toruniu. Najstarszym uczestnikiem imprezy był Tomasz Osóbka z Torunia. Poniżej podajemy szczegółowe wyniki.

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW  W  KASZCZORKU
WYNIKI

PIERWSZA EDYCJA GP PO SCHODACH  BIEG NA GÓRĘ ZAMKOWĄ STAROGRÓD 18 KWIETNIA 2009

Bartosz Świątkowski  Warszawa         Piotr Żebrowski Wejcherowo           Michał Rosinski Chełmno

W sobotę 18 kwietnia w Starogrodzie koło Chełmna odbyła się  1 edycja  Grand Prix w biegach po schodach  , gdzie zawodnicy mieli do pokonania dwukrotnie 80 metrów dobiegu oraz 277 schodów na Górę Zamkową, najlepszy wśród mężczyzn okazł się Bartosz Świątkowski z Kościana obecnie reprezentujący WAT w Warszawie drugie miejsce w zawodach ze stratą 2 sekund zajął Piotr Żebrowski z Wejcherowa , a trzeci był Michał Rosiński reprezentujący UKS Tarpan z Chełmna. Najstarszym uczestnikem imprezy był Józef Majchrzak z Gdyni. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki oraz galerię zdjęć.

WYNIKI

ZDJĘCIA Z ZAWODÓW W STAROGRODZIE

9 EDYCJA  BERLIN  TOWER
RUN  11 STYCZNIA 2009

W niedzielę 11 stycznia w Berlinie odbyła się  9 edycja  Berlin  Tower Run , gdzie zawodnicy mieli do pokonania 400 metrów dobiegu oraz 465 schodów wieżowca IDEAL-Hochhaus, najlepszy wśród mężczyzn okazł się Niemiec Johan Wilker drugi na szczycie wierzowca zameldował się Tomasz Klisz z Polski, a trzeci był także repezentant Niemiec Karim Ezzat. W zawodach wzieło udział 56 zawodników.